Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Dane kontaktowe

Agatha’s Pearl

Ohana Space Jurata

Ul: Wojska Polskiego 16

84-141 Jurata

 

mail: agatha.pearl.shop@gmail.com

Newsletter
ZAREJESTRUJ SIĘ I OTRZYMAJ 15% ZNIŻKI na pierwsze zakupy. Odkrywaj nasze nowości i korzystaj z ekskluzywnych ofert.

Jak rozplątać łańcuszek bez uszkodzenia biżuterii?

Jak rozplątać łańcuszek bez uszkodzenia biżuterii?

Zastanawiasz się jak rozplątać łańcuszek, aby go nie uszkodzić? Dlaczego na Twojej ulubionej biżuterii pojawiają się supełki i jak uniknąć tego problemu? Każdy, kto nosi łańcuszki, prawdopodobnie zmagał się z tą irytującą sytuacją. W tym artykule podpowiemy skuteczną metodę na to jak rozplątać łańcuszki bez uszkodzenia delikatnych elementów.

Dlaczego na łańcuszkach pojawiają się supełki?

Zanim zdradzimy, jak odplątać łańcuszek, odpowiemy na pytanie, dlaczego powstają na nim supełki. Srebrne i złote naszyjniki to elementy kolekcji biżuterii w wielu domach. Mimo właściwej pielęgnacji, ostrożnego użytkowania, zdarza się, że pojawiają się na nich węzełki. Aby je usunąć potrzeba nieco delikatności i dużo cierpliwości. Dlaczego jednak w ogóle się pojawiają? Jest to zjawisko powszechne i wynika z kilku czynników. Główną przyczyną jest samo przesuwanie się biżuterii na skórze, szczególnie gdy często ją nosimy. Prowadzi ono do plątania się ogniw łańcuszka, co w konsekwencji tworzy supełki. Wpływ na to ma ruch podczas snu, ćwiczeń fizycznych czy zwykłych codziennych czynności, który sprzyja splątaniu się wyrobów jubilerskich. Również wrzucenie łańcuszka do szkatułki może spowodować, że zapomniana biżuteria będzie za jakiś czas przypominać węzeł gordyjski. Jak rozplątać supeł na łańcuszku? Jak rozplątać cienki łańcuszek, a jak grubszy? Podpowiemy, jak szybko i sprawnie pozbyć się problemu.

Jak rozplątać naszyjnik, aby go nie zniszczyć?

Z pewnością każdy, kto nosi łańcuszki, słyszał o różnych metodach radzenia sobie z węzełkami. Babcie i mamy mogły opowiadać, jak rozplątać łańcuszek proszkiem do pieczenia czy mąką. My dzielimy się jedną z najczęściej stosowanych metod radzenia sobie z niesforną biżuterią! Gdy zauważymy splątany łańcuszek, najważniejsze jest, aby nie używać siły do rozplątania węzełków. Szarpanie czy ciągnięcie delikatnej biżuterii może skończyć się pęknięciem ogniwa lub zapięcia. Jak rozplątać złoty łańcuszek, który za długo leżał w szkatułce? Przygotuj cienką igłę lub szpilkę do przepychania supełków oraz oliwę z oliwek, która zmniejszy tarcie.

Łańcuszek ułóż na płaskiej i dobrze oświetlonej powierzchni, aby widzieć dokładnie, co robisz. Rozepnij biżuterię, aby nie uszkodzić zapięcia. Najpierw użyj palców do rozluźnienia supełków. Pamiętaj, żeby działać powoli i cierpliwie, aby nie uszkodzić delikatnych ogniw. Jeśli węzełki są mocno splątane, zanurz je w oliwie z oliwek lub ewentualnie posyp talkiem. Pozwoli to na zmniejszenie tarcia i ułatwi rozplątywanie nawet mocno poplątanych naszyjników. Nie wywieraj nadmiernego nacisku na biżuterię, unikaj radykalnych ruchów, aby nie uszkodzić delikatnych oczek. Następnie szpilką lub igłą rozluźnij supełki i przesuwaj uwolnione kawałki łańcuszka. Po ich rozwiązaniu naszyjnik wypłucz w ciepłej wodzie z mydłem i dokładnie wysusz. Metoda ta sprawdzi się na cienkie i grube łańcuszki.

Jak uniknąć splątania w przyszłości?

Jeśli nie chcesz walczyć z supełkami na ulubionym łańcuszku, przechowuj go osobno, w przeznaczonych do tego szkatułkach, organizerach lub zawieszając go na specjalnym stojaku. Możesz wykorzystać nawet zwykłą słomkę! Nawlecz na nią naszyjnik, zapnij go i przechowuj w szufladzie czy szafce. To ograniczy przypadkowy ruch, który może prowadzić do plątania. Warto też zdejmować biżuterię przed snem, aby uniknąć niepotrzebnego tarcia oraz przypadkowego wkręcenia się we włosy czy odzież. Podczas ćwiczeń fizycznych czy innych aktywności, które mogą powodować większy ruch biżuterii, zachowaj ostrożność lub jeśli to możliwe zdejmij naszyjnik. Raz na jakiś czas sprawdź też swoją biżuterię pod kątem ewentualnych supełków lub splątań. Wczesne ich wykrycie pomoże uniknąć większego problemu.

Warto sięgnąć również po naszyjniki z pereł naturalnych lub naszyjniki z kamieni naturalnych, które o wiele rzadziej się plączą. Stworzone z większych elementów są niezwykle eleganckie i przyciągają wzrok. Biżuteria handmade, a w szczególności kolorowe naszyjniki, będą ciekawym dodatkiem każdej stylizacji!

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak rozplątać złoty cienki łańcuszek oraz grubsze naszyjniki. Nie musisz martwić się, jak rozplątać srebrny łańcuszek, o którym zapomniałaś, ale znów chcesz go nosić. Możesz to zrobić, wykorzystując przedmioty, które masz w domu! Dlatego, gdy już znasz najlepszy sposób na usunięcie supełków oraz wiesz, jak uniknąć plątania łańcuszków w przyszłości, możesz cieszyć się swoją biżuterią bez obawy o jej stan. Pamiętaj, że cierpliwość i delikatność są tu kluczowe! Pomogą uniknąć uszkodzeń i przypadkowego zerwania biżuterii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium